25 czerwca 2024
Porady dietetyczne 8 lipca 2022 0

Najlepsze potrawy w diecie keto

Zaopatrz się w te pożywne zszywki diety keto. Bonus: są one pyszne, zbyt! Czytaj dalej, aby poznać naszych bohaterów żywności i swoją kompleksową listę zakupów diety ketogenicznej!

Podstawowe zasady keto


Oleje i tłuszcze do gotowania: Żadnych olejów roślinnych ani z nasion! Używaj oliwek, olejów kokosowych, makadamia i awokado, a jeśli tolerujesz nabiał, spróbuj masła karmionego trawą i klarowanego ghee. Unikaj olejów z nasion, takich jak roślinne, rzepakowe, sojowe, słonecznikowe i margaryny.

Białka: Idź po najlepsze mięso, na jakie możesz sobie pozwolić - czerwone mięsa karmione trawą, drób hodowany na pastwiskach, organiczne, jeśli to możliwe.

Warzywa: Powyżej ziemi veg jest najlepszy - zwłaszcza liściaste zieleni.

Nabiał: Większość populacji nie toleruje dobrze nabiału - ale jeśli go kochasz, idź na pełnotłusty. Ser może być w menu - twardsze sery są zwykle niższe carb.

Pokarmy bohaterów keto

Teraz masz już podstawy, oto nasi bohaterowie keto żywności, wybrani przez THR1VE Nutritionist Shannon Young.

Awokado
Smashed avo jest nadal w menu keto - tylko bez tostów. "Są idealnym jedzeniem keto ze względu na wysoką zawartość tłuszczu i brak węglowodanów", mówi Young. "Awokado jest bogate w składniki odżywcze, zawiera duże ilości błonnika i do 20 niezbędnych składników odżywczych". Rozbij je z sokiem z limonki i skórką, oliwą z oliwek, kminem i kolendrą, a następnie dopraw do smaku. To czyni idealny dodatek do każdej zielonej sałatki liściastej.

Orzechy włoskie
Ci faceci to najbardziej przyjazny dla keto orzech w opakowaniu. "Orzechy włoskie zawierają najmniejszą ilość węglowodanów i szczycą się najwyższą aktywnością przeciwutleniającą wśród wszystkich orzechów" - mówi Young. "Mają wysoką zawartość tłuszczu i białka z zerową zawartością cukru, więc są idealnym wyborem na przekąskę".

Jajka
Świetny na śniadanie, lunch lub kolację - jajka są keto zszywką. "Dzięki zdrowej porcji tłuszczu i białka, stosunek makroskładników jest idealny podczas przestrzegania diety ketogenicznej", mówi Young. "Jaja zawierają również wszystkie osiem niezbędnych aminokwasów i zawierają cenne minerały, takie jak wapń, cynk i żelazo". Ciesz się jajecznicą, poached, gotowaną lub smażoną!

Dziki łosoś
"Łosoś nie zawiera węglowodanów i jest doskonałym źródłem wszystkich ważnych kwasów tłuszczowych omega-3 DHA i EPA, które wspierają zdrowie serca i mózgu, funkcje immunologiczne i metaboliczne oraz zmniejszają stan zapalny". Dwie porcje w tygodniu zaoferują mnóstwo korzyści!

Liściaste zieleniny
Powinny one być składnikiem bohatera - niezależnie od tego, czy jesteś na diecie keto, czy nie. "Z mniejszą ilością węglowodanów niż inne formy świeżych produktów, liściaste zielenie zapewnią również tonę witamin, minerałów i przeciwutleniaczy", mówi Young. Jarmuż, szpinak, rukola - znasz wiertło.

Lista zakupów na diecie keto

Zapraszamy do pobrania i wydrukowania!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz