26 września 2020
Witaminy i suplementy 18 lipca 2017

Jak odbudować kolagen

Mamy sporo czynników, które przyspieszać mogą proces starzenia się skóry, które mogą wpływać negatywnie na skórę i przez to będzie się psuć ważne dla nas kolagenowe rusztowanie. Można jednak sobie z tym jakoś poradzić. Przede wszystkim kolagen i elastyna tworzą sieć podtrzymującą, która będzie odpowiadać za gęstość, napięcie i jędrność skóry.

Stan tych elastycznych włókien będzie odpowiadał za to jak wyglądamy. Kolagen produkowany będzie poprzez fibroblasty, przy czym niestety te komórki zmieniają swoją aktywność po 25 roku życia i kolagenu będzie się produkować coraz mniej. Mamy więc mniej tych włókien, ponieważ wcześniej istniejące ulegają degeneracji, skóra zaczyna wiotczeć i pojawiają się zmarszczki.

Jak zachować młodość

Kolagen do celów kosmetycznych dostępny będzie w postaci do przyjmowania wewnętrznego oraz zewnętrznego a także do nakładania na skórę jako produkt używany w zabiegach z użyciem specjalnych aparatów. Niestety wielkość cząstek kolagenu sprawia, że nie są w stanie skutecznie docierać przez naskórek do skóry właściwej. Dlatego najlepsze rozwiązanie to mezoterapia, zabieg kosmetyczny prowadzony w gabinetach urody albo w formie igłowej albo bezigłowej. Można ten zabieg realizować także w swoim domu dzięki specjalnie przygotowywanym derma rollerom. Niewielkie pałeczki posiadają cienkie igły, które stosować można na naszym ciele. Kosmetyki będzie można potem nałożyć na mikronakłucia i będą one dużo sprawnie dostawać się do głębi skóry i lepiej będą działać na jej piękny wygląd.

Kosmetyki upiększające

Oferta rollerów do domowego użytku będzie rzeczywiście szeroka. Mamy takie urządzenia, które będą kosztować 20 złotych i bardziej rozwinięte kosztujące nawet około 400 złotych. Można również zestawy, w których od razu dostaniemy także ampułki z substancjami czynnymi, które będą korzystnie działać na skórę.

Jak stosować roller?

WE własnym domowym użytku powinniśmy mieć roller, który ma długość igieł nie dłużą niż 0,25 mm. Taki rozmiar jest bezpieczny, ponieważ we własnym zakresie bez doświadczonego lekarza czy kosmetyczki będzie można taki zabieg przeprowadzić. Przed zabiegiem skórę będzie trzeba skutecznie oczyścić usuwając makijaż oraz zanieczyszczenia. Skuteczność można również zwiększyć, jeśli wykona się delikatny peeling, ponieważ skóra dzięki temu nie będzie podrażniona. Można dezynfekować skórę z użyciem tonika z małą ilością alkoholu. Niektórzy stosują również maść znieczulającą. Następnie przesuwamy roller po skórze równomiernie naciskając w różnych kierunkach. Musimy wszystkie sfery poddać zabiegowi. Następnie nakłada się na nakłucia zawartość ampułki i zostawia do wchłonięcia. Po zabiegu na kilka dni należy również unikać wystawienia na słońce i mocnego makijażu. Rollery musimy po zabiegu dezynfekować.