18 września 2021
Witaminy i suplementy 25 lipca 2017

Poznaj 10 niesamowitych korzyści chlorofilu


Popularne cateringi dietetyczne

DietBox 74 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę
Cuisinable 14 opinii zadowolonych klientów Zamów dietę
Przełom w odżywianiu 143 opinie zadowolonych klientów Zamów dietę

1. Daje możliwość kontrolowania głodu

Prowadzone kilka lat temu badani pokazały, że chlorofil jest to związek, który będzie zatrzymywał głód. Według badań, które były prowadzone nad kobietami z nadwagą wiemy, że po posiłkach, w których znajdował się chlorofil mniejsze było łaknienie niż po tych posiłkach, w których chlorofilu nie było. W ten sposób regulował się także poziom ciśnienia krwi i cukier.

2. Lepszy zapach ciała

Chlorofil określany jest jako nasz wewnętrzny dezodorant. Często określa się go jako środek, który będzie kontrolował zapachy ciała i zapachy kałowe. W czasie prowadzonych badań na osobach starszych udało się wykazać, że regularne dawki chlorofilu znacząco poprawiają zapach, niwelują występowanie złych zapachów.

3. Leczenie ran

Według prowadzonych badań wiemy, że chlorofil działa na nasze rany. Właściwie już od około 100 lat wiadomo, że można dzięki chlorofilowi skutecznie leczyć różne urazy. Badania pokazują, że używanie chlorofilu będzie poprawiać gojenie się ran, badania pokazują w tym zakresie znaczącą skuteczność zielonego składnika.

4. Skuteczne oczyszczenie organizmu

Obecnie zanieczyszczenie środowiska jest znaczące i metale toksyczne pojawiają się praktycznie na każdym kroku. Dostają więc do naszego organizmu. Chlorofil skutecznie wiąże metale toksyczne i dzięki niemu będzie można skutecznie poradzić sobie z usuwaniem szkodliwych substancji z organizmu. Podobne właściwości oczyszczające ma yerba mate.

5. Dbanie o stan DNA

Jeśli spożywamy smażone potrawy możemy nie tylko narażać się na otyłość, ale dostarczamy także substancje chemiczne, które mogą uszkodzić jelito grube i DNA komórek. Według prowadzonych badań udało się wykazać, że jeśli ktoś spożywa jedzenie z chlorofilem może oczekiwać, że te uszkodzenia DNA będą znacznie mniejsze w jego przypadku.

Moc chlorofilu

6. Przeciwutleniacz dla naszego organizmu

Bardzo ważne będzie to, że chlorofil ma cenne właściwości antyoksydacyjne. Dzięki temu oczekiwać można, że właśnie poprzez chlorofil łatwiejsza stanie się walka z wolnymi rodnikami, które mogą niestety powodować rozwój wielu chorób.

7. Szansa na leczenia raka

Na tą chwilę nie ma jednoznacznych wyników co do tego, że chlorofil leczy raka, jednak można się już dowiedzieć, że jest to szansa na leczenie alternatywne. Lekarze cały czas pracują nad badaniami, które pozwolą ocenić jaki wpływ na nasz organizm może mieć chlorofil.

8. Leczenie Candida albicans

Zakażenie drożdżakiem prowadzi do poważnego zmęczenia, depresji i problemów trawiennych. Jest on niebezpieczny, ale jeśli będziemy dostarczać do organizmu chlorofil wzrost grzybów może być zahamowany.

9. Ochrona przed obrzękiem i zaczerwieniem

Medycyna tradycyjna od dawna docenia działanie zielonych liści. Z nowoczesnych badań dowiemy się, że mają one sporą skuteczność. Badania pokazują, że właśnie chlorofil i zielone liście zmniejszają obrzęk i zaczerwienienie.

10. Skuteczna walka z niedokrwistością.

Nieco odmienioną formę chlorofilu będzie chlorofilina, która jednak jest bardzo cenna, ponieważ jak pokazują nam badania gwarantuje ona skuteczną walkę z niedokrwistością. Dzięki niej dostarczmy do organizmu cenne przy walce z anemią żelazo.


Popularne diety pudełkowe

Standard Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Odchudzająca Jest to typowa, deficytowa pudełkowa dieta redukcyjna, której celem jest zgubienie zbędnych kilogramów oraz zmniejszenie obwodów w kluczowych miejscach ciała w krótkim czasie. Zamów dietę
Sport Dieta pudełkowa dla sportowców to w pełni zbilansowany zestaw 5 lub 6 posiłków, uwzględniający zwiększone zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko oraz węglowodany złożone. Zamów dietę
Wegetariańska Jest to dieta pudełkowa dla wszystkich tych, którzy pragną się smacznie i zdrowo odżywiać i nie mają potrzeby wnikliwego liczenia kalorii. Zamów dietę
Bezglutenowa Jest to specjalna dieta lecznicza dla osób cierpiących na choroby i dolegliwości glutenozależne, tj. celiakia, alergia, bądź nietolerancja na gluten. Zamów dietę
Bez laktory Jest formą leczenia dla osób, których organizm nie trawi zawartego w mleku cukru, czyli laktozy. Zamów dietę