24 września 2020
Witaminy i suplementy 4 sierpnia 2017

Zielone smoothie – koktajl z chlorofilem

Doskonała figura jest marzeniem każdej kobiety i to niezależnie od wieku. W okresie jesienno zimowym najczęściej nie mamy ochoty na ćwiczenia. Gdy jednak przychodzi wiosna rozpoczyna się podejmowanie działań, które mają sprawić, że uda się osiągnąć idealną figurę i będzie można pozbyć się nadmiernych kilogramów. Optymalna alternatywą może być zielone smoothie, które będzie dawać świetne efekty.

O co chodzi?

Zielone smoothie to szejk, który przyjmuje formę koktajlu przez zmiksowanie owoców z wodą, lodem i mlekiem. Używać można także wody kokosowej albo też zielonej herbaty.

Kolor napoju powinien być zielony, dlatego właśnie powinno się do niego wprowadzić jak najwięcej zielonych warzyw. Przygotowanie jest bardzo prosto. Wybrane składniki owoce, zielone dodatki trzeba umieścić w blenderze i miksować. Z owoców najlepiej wybrać banany czy jabłka, można także zastosować gruszki, pomarańcze czy truskawki. Jeśli chodzi o zieleninę można postawić na takie elementy jak: natka pietruszki, szpinak, jarmuż sałata, trwa pszeniczna, spirulina w proszku, a dla bardziej wprawionych kolendra, rukola, a nawet młoda kapusta. Jako doskonałe dodatki będzie można wprowadzić również siemię lniane, kakao albo sezam. Wszystkie składniki należy miksować i dodać nieco wody. Proporcje będą dowolne, jednak nigdy nie dodajemy cukru.

Zdrowy koktajl

Zalety

Wiele osób będzie się zastanawiać po co taki napój spożywać. Przede wszystkim dostarcza on do naszego organizmu cenne witaminy oraz sole mineralne, co bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie. W zależności od kompozycji używać będzie można różnych smaków dopasowanych do naszych oczekiwań. Będzie to również cenne źródło błonnika. Przygotowanie szejka zajmuje mało czasu a uzyskiwany efekt i smak będzie zawsze doskonały.

.Pojawia się jeszcze pytanie dlaczego właśnie napój zielony. Taki napój może być bowiem w każdym kolorze i zawsze będzie to cenna dawka witamin. Jednak kolor zielony to znacząca dawka chlorofilu i dlatego określany będzie jako zielona krew. Główne zalety jakie będzie nam gwarantował to skuteczne oczyszczenie krwi, płynów ustrojowych, wydalanie toksyn, oczyszczenie wątroby, regulowanie poziomu glukozy we krwi, likwidowanie stanów zapalnych, mniej odczuwalne objawy astmy.

Jeśli spożywamy zielone smoothie będzie można się odchudzać bez efektu jo-jo. Jest to związane z tym, że taki napój będzie dla nas pożywny i pełnowartościowy, dostarcza cennych wartości odżywczych, zaspokaja głód. Nie można go jednak traktować jako substytutu diety i spożywanych na co dzień posiłków.