25 czerwca 2024
Diety 9 stycznia 2022 0

Bieganie w maratonie: Nowe poradnictwo dla par?

Związki to ciężka praca. Czasami mogą być do bani. Ale czasami (przez większość czasu, miejmy nadzieję) nie chciałbyś być z nikim innym. Bez względu na to, w jakim związku jesteś, każdy od czasu do czasu napotyka te same trudności. Kłótnie mogą się zdarzyć. Jest to normalne, ale nie powinno być tolerowane.

Dlatego właśnie chcę z tobą porozmawiać. Chcę porozmawiać z Tobą o tym, jak bieg maratoński może pomóc Twojemu związkowi. Nieważne, czy jest on najsilniejszy w historii, czy też zbliżacie się do rozwodu - to nie ma znaczenia. Teraz: nakłonienie współmałżonka do biegania będzie połową bitwy, a przekonanie go może wydawać się równie prawdopodobne, jak przekonanie go, że jesteś czarownicą z ośmioma palcami u nóg i potrafisz latać na miotle. Ale to musi być zrobione.

I na tej podstawie postanowiłem stworzyć listę powodów, dla których bieganie w maratonie, jako para, może być najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w swoim związku. Dosłownie; najlepszą rzeczą.

1. Jesteście w tym razem

Cheesy lub nie, to prawda. Nie jesteś sam, ani nie jesteś tylko z przyjacielem. Jesteś z kimś, komu poświęciłeś swoje życie. Kimś, kto cię rozumie. Kogoś, kto czuje do ciebie to samo, co ty do niego.

Będziesz doświadczać pewnych trudnych momentów. Czasy, w których będziesz chciał rozerwać swojego partnera na strzępy. To wszystko jest częścią tej podróży. Podróż, w którą wyruszycie razem. Razem jest kluczowym słowem tutaj. Oboje będziecie pachnieć gorzej niż oddech psa po zjedzeniu własnych ekskrementów. Ale przynajmniej będziecie tak pachnieć razem. To wszystko, co się liczy.

Zostawcie to wszystko za sobą, a może być fajnie. Każdy z was będzie miał swoje własne cele. Będziecie bardziej empatyczni wobec siebie nawzajem. Jeśli nikt nie będzie się trudził gotowaniem czy sprzątaniem, nie doprowadzi to do kłótni. Ale będzie skutkować "połóż nogi i pooglądaj telewizję przez chwilę". Kiedy czasy staną się trudne, zaczniecie bardziej doceniać siebie nawzajem. Kto potrzebuje konwencjonalnego doradztwa już, kiedy można uruchomić maraton?

2. Ujście gniewu

Bycie złym nigdy nie jest dobrą rzeczą. To jest do bani i jest korzeniem wszelkiego zła.

Wyobraź to sobie. Miałeś ciężki dzień. Twój szef jest zirytowany, że nie skończyłeś raportu na czas. Twoi przyjaciele nie mają teraz dla ciebie czasu. Nie ma absolutnie nic dobrego w telewizji, co mógłbyś obejrzeć. Właśnie dostałeś rachunek z firmy obsługującej twoją kartę kredytową, który sprawia wrażenie, jakby ktoś spłatał ci niemiłego figla. Jak możesz sobie wyobrazić, masz zły dzień.

Nie pozwól jednak, aby złość wzięła górę nad tobą. Idź pobiegać ze swoim partnerem. Poważnie. Porozmawiaj z nim. Przedyskutuj swoje uczucia. Wykorzystaj to jako okazję do okazania odrobiny tych dobrych, starych emocji. Po wszystkim poczujesz się o wiele lepiej i prawdopodobnie nawet nie będzie cię obchodziło, co szef ma do powiedzenia. Możesz nawet zamienić to w grę: tylko nie daj się zwolnić.

3. Sam maraton jest tego wart

Trening to dopiero początek. Wyścig na dystansie 26,2 mili to tylko odległa myśl. Ale kiedy już przejdziesz szkolenie, będziesz wiedział, że jesteś gotowy na maraton. Od tej pory podróż z partnerem będzie jeszcze lepsza.

Nie tylko będziesz biec u boku swojego partnera, ale także tysięcy innych biegaczy biorących udział w wyścigu. Nie wspominając o ludziach, którzy będą Cię obserwować i skandować Twoje imię, gdy będziesz przebiegać obok nich.

Wspaniałą rzeczą w tym wszystkim jest to, że Twój partner czuje to samo. Będziecie biegać razem i doświadczać tych samych emocji, co każdy z Was. Nic tak nie mówi o "prawdziwej miłości", jak wspólne znoszenie tortur i przechodzenie przez nie. Pamiętaj tylko, że będzie łatwiej. Nie tylko bieganie, ale i bycie parą. Bo bycie z jedną osobą może być czasem trudne.

I jeszcze dodam: płacz jak dziecko nie jest rzadkością pod koniec. Nie obchodzi mnie, jakim jesteś mężczyzną (lub kobietą). Nie powstrzymuj się. Nie bądź pozbawiony emocji. Jeśli płaczesz, to płaczesz. Jeśli jesteś "mężczyzną", możesz poczuć, że twoja męskość oberwała, ale kogo to obchodzi? Nie staraj się zadowolić innych ludzi. Jeśli cię wyśmieją, to wypchaj ich.

4. Dzielenie się doświadczeniami z podróży

Wiemy, że bieg maratoński to ciągły, niekończący się sport. Jeśli masz szczęście, będziesz miał 90 lat, zanim rozważysz zrobienie sobie bardzo potrzebnej przerwy. Nie wystarczy przebiec jednego maratonu i na tym poprzestać. To nie działa w ten sposób. Jeśli jesteś poważnym biegaczem, bierzesz udział w tak wielu różnych wyścigach, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że będziesz musiał podróżować. Bardzo dużo. Do innych krajów, stanów i miast.

Ale na tym się nie kończy. Przez cały czas będziesz ze swoim partnerem. Pod warunkiem, że samolot lub samochód się nie rozbije (mieliśmy ich już dość), będziecie podróżować po całym świecie w poszukiwaniu najlepszych maratonów. I będziecie biegać je razem. Jasne, to może być kosztowne, ale tak jak każde inne hobby. Doświadczenia są takie, że nigdy ich nie zapomnisz.

Tylko nie zapomnijcie zrobić czegoś, co sprawi, że zapamiętacie to doświadczenie. Nie spędzaj dni z dala od domu, zamknięty w pokoju hotelowym. Wyjdź z domu. Poznaj kulturę. Zrób coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Idź skoczyć ze spadochronem. Masz tylko jedną szansę. Nie zmarnuj jej. Zrób coś fajnego ze swoim partnerem. To będzie tego warte.

Wniosek

Mówiłem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz. Bieg maratoński jest, w czasie, będzie coś, że pary uczestniczyć w celu rozwoju, uzdrowienia i wzmocnienia ich relacji. Nie konwencjonalne poradnictwo. Pomyśl nieszablonowo. Spraw, by twój współmałżonek przeczytał ten artykuł od góry do dołu. To może być początek czegoś o wiele lepszego niż to, co obecnie macie. Nawet jeśli czujesz, że twój związek jest tak zdrowy, jak myślisz, że kiedykolwiek będzie.

O Curt'cie

Curt Davies jest entuzjastą maratonu, który znalazł psychiczną przewagę, której potrzebujesz, aby ukończyć maraton. Zebrał niektóre z jego najlepszych wskazówek w bezpłatnym pliku do pobrania, który można uzyskać na jego stronie internetowej.

Bądź w formie z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tags: paryfitnessmaratonrelacje

Komentarze (0)

Zostaw komentarz